Než proběhne první vývojářská konference k Magic Leap, podíváme se na to, jak se tato technologie uvádí do praxe.
Magic Leap vyvolala ještě před svým uvedením neskutečný poprask. Její zakladatel Rony Abovitz průběžně přikládal pod kotlem svými sliby, že představí nové způsoby interakce lidí s počítači, videoupoutávkami virtuálních soubojů robotů a podivnými a úžasnými patenty.
V srpnu 2018 byl představen Magic Leap One a hype se stal realitou. Ale balíček v ceně 2295 USD je nyní k dispozici pouze vývojářům ve velkých amerických městech a řadoví uživatelé, kteří si chtějí novou technologii osahat, si budou muset na Magic Leap ještě počkat. Jak dlouho, to zatím nevíme.
Magic Leap One a jiné virtuální brýle se mezi sebou liší tím, jak daná technologie ovlivňuje uživatelovo okamžité vnímání. Virtuální brýle přetvářejí okolí uvnitř sady, které připomíná masku, zatímco Magic Leap využívá počítačového pohledu, aby smíchal rozšířenou realitu se skutečnou realitou, jež obklopuje uživatele.
Navzdory (nebo možná kvůli) onomu poprasku se Magic Leap One setkal po svém uvedení s poměrně vlažnými reakcemi. Zakladatel společnosti Oculus VR Palmer Lucky dokonce označil Magic Leap („magický skok“) za „tragic heap“ („tragický sešup“). Ale čím víc lidí si hraje s Magic Leap, tím více se ukazuje jeho komerční potenciál. Předtím, než 9. až 10. října proběhne první vývojářská konference v Los Angeles, podíváme se na něco z toho, co už dnes značky a vývojáři s touto technologií dělají.
Wayfair / Helio
Wayfair umožňuje lidem za pomoci Magic Leap vidět, jak se bude u nich doma vyjímat nábytek z maloobchodních řetězců. S využitím prostorového webového prohlížeče Helio z dílny Magic Leap si mohou lidé virtuálně prohlížet zboží internetového obchodu Wayfair. Zákazník si může vybrat kus nábytku, vytáhnout si ho z prohlížeče a posouvat si ho po místnosti, aby viděl, jak bude na kterém místě vypadat.
Sigur Rós / Tónandi
Islandská kapela Sigur Rós spolupracuje s Magic Leap už pět let a experimentuje s hudbou a smíšenou realitou. Výsledkem této spolupráce je Tónandi, což znamená „duch zvuku“. Tónandi přetváří novou hudbu od Sigur Rós na duchy zvuku, kteří vypadají jako vodní tvorové a koráli. Lidé s nimi mohou manipulovat a gesty je deformovat, čímž mění i zvuk, a tvoří díky tomu novou hudbu.
Resolution Games / Angry Birds
Resolution Games se spojili s Rovio Entertainment, aby spolu vytvořili nový projekt smíšené reality pro Magic Leap One. Angry Birds FPS: First Person Slingshot posadí hráče doprostřed světa Angry Birds přímo za katapult a nechá ho vystřelovat z praku rozzuřené ptáky na lešení, které se má v případě zásahu zbortit na prasečí nepřátele.
Brain lab / Brainlab
Zdravotnická technika Brainlab využívá Magic Leap k vývoji zdravotnického snímkování a využívá smíšené reality k tomu, aby zdokonalila lékařské a chirurgické zákroky. V tuto chvíli používá technologii Magic Leap k simulaci operací při jejich plánování, ale doufá, že ji bude moci využívat i při vytváření systémů, které budou asistovat chirurgům na operačních sálech, na rentgenech i jinde.
NBA
NBA se spojila s Magic Leap a televizní společností Turner Sports, aby divákovi poskytli co nejdokonalejší zážitek. Díky Magic Leap aplikaci Screens mohou uživatelé sledovat klasické zápasy NBA nebo důležité okamžiky zápasů na několika obrazovkách. Můžete se například dívat na basketbalový zápas na jedné obrazovce, zatímco na jiné obrazovce můžete sledovat živé výsledky nebo aktualizace na sociálních sítích. Zatím nelze sledovat zápasy živě, k dispozici je jen archiv zápasů, společnost však pracuje na tom, aby se diváci přes Magic Leap One dočkali i živých přenosů.
Zadáním svého mailu souhlasíte s GDPR.
Zadáním svého mailu souhlasíte s GDPR.
© 2024 Contagious / Ochrana soukromí / vytvořil pixelhouse.cz