Ally Owen rozšiřuje působení Brixton Finishing School po celé Británii, aby zlepšila přístup všem znevýhodněným skupinám a prolomila třídní bariéry
Příští rok uplyne pět let od chvíle, co jsem založila Brixton Finishing School (BFS). Do konce roku 2020 prošlo tímto oceňovaným programem, který hledá a školí osoby z multikulturního prostředí, z různých sociálních vrstev, s poruchou autistického spektra a především ženám a následně jim pomáhá najít uplatnění, celkem 230 mladých talentovaných absolventů.
Doufala jsem, že za pět let uvidím v oboru nějaké hmatatelné změny, ale skutečnost je taková, že sociální mobilita ve Velké Británii zpomaluje. Pandemie má na příležitosti pro nové mladé talenty dramatický dopad. Navíc incidenty jako byl například v létě debakl s výsledky zkoušek A-Level jasně dokazují, kolik nerovností na základě místa bydliště existuje. Někteří byli zvýhodnění a jiní naopak potrestáni pouhým algoritmem. A to je pouze jeden z problémů, který bychom chtěli rozšířením mise BFS z hlavního města do regionů a vznikem The AD-Cademy vyřešit.
Musíme se začít ptát sami sebe, zda jsme opravdu inkluzivní, pokud přijde na vítání nedostatečně reprezentovaných skupin do vlastních řad. Když jsem před dvaceti lety v oboru začínala, velmi jsem se styděla za to, odkud pocházím. Zaměřila jsem se na změnu svého přízvuku i hlasu a snažila jsem se působit tak, že sem patřím. Ráda bych napsala, že se to dnes změnilo, ale bohužel i absolventi BFS z roku 2019 čelí stále stejným překážkám, kterým jsem se musela postavit já před dvaceti lety. Jedna z absolventek mi nedávno řekla, že ačkoliv si moc přeje, aby se průmysl změnil a byl rozmanitější, má i ona pocit, že své pravé já musela skrýt a změnit a že nechce, aby stejnou zkušenost měly i ostatní mladé talenty, jako je ona.
Navíc existuje velmi nepříjemný fakt, že tyto zaběhnuté scénáře související s černými Brity a bílými Brity dělnického původu se značně liší. Jeden je vnímaný jako přidrzlý londýnský chlapík, zatímco druhý pochybný týpek podílející se na šedé ekonomice.
Nemůžeme se z nich vymanit, dokud nezačneme tvořit inkluzivní kreativní týmy. Hodnota odlišných životních zkušeností tkví v alchymii získávání a předávání úžasných zkušeností a pohledů na svět.
To je důvod, proč jsem se rozhodla k otevření AD-Cademy. Musíme tvořit inkluzivní prostředí pro všechny mladé lidi, kteří se tu budou moci rozvíjet a představovat své unikátní úhly pohledu, které jsou pro agentury a jejich klienty tak přínosné. Chci rozsáhle přepsat definování talentu v reklamním průmyslu. Budu čerpat ze zkušeností z Brixtonu a oslovím mladé lidi z celého Spojeného království, abychom mohli všichni spolupracovat a dosáhli toho společně.
Musíme si na osobní úrovni vážit lidí z méně privilegovaných prostředí a uvědomovat si jejich touhu. Když jste přišli na svět s omezenými zdroji, nutí vás to k větší vynalézavosti, což je pro týmy skvělá vlastnost, která navíc našemu průmyslu pomůže zůstat kulturně relevantní i v náročném roce, který nás čeká.
Zadáním svého mailu souhlasíte s GDPR.
Zadáním svého mailu souhlasíte s GDPR.
© 2024 Contagious / Ochrana soukromí / vytvořil pixelhouse.cz